Chladnicka pri vypadku elektriny

Platené odkazy:

Chladnička pri výpadku eletriny

Každá moderná chladnička si aj po výpadku prúdu pamätá nastavenia a nie je problém aby sama od seba nabehla hneď ako je obnovená elektrická energia. Napriek tomu dôležité je, čo sa robí s potraviny v chladničke bez elektrickej energie

V bežnej jednodverovej chladničke sa dá počítať so skladovaním potravín asi 10 hodín bez elektrického prúdu. V mrazničke je možné počítať zo zachovanou kvalitou potravín 20, pri kvalitnejších modeloch až 30 hodín. V prípade truhlicových mrazničiek s hrubšou izoláciou je možné počítať až zo 60 hodinami.

Niektoré moderné chladničky dokonca upozornia na údaj o najvyššej dosiahnutej teplote počas výpadku, prípadne či došlo k rozmrazeniu potravín takže spotrebiteľ sa môže rozhodnúť, či potraviny takú teplotu zvládli bez ujmy na kvalite.

Napriek všetkému, v prípade výpadku elektriny by sa nemala otvárať chladnička veľmi často a keď už, tak len na čo najkratšiu dobu. Pokiaľ viete, že výpadok elektriny bude trvať dlhšie, je vhodné z potravín, ktoré nevydržia pripraviť napríklad obed.