Americka chladnicka

Platené odkazy:

Americká chladnička

Jednoduchý prístup do chladiacej a aj do mraziacej časti, obohatený o množstvo pomocníkov a najmä výrobník ľadu, fenomén nazývaný americká chladnička. Takmer nevyhnutnosť pre väčšie rodiny a užitočný pomocník na veľké nákupy. Samozrejmosťou pre takmer všetky typy je osvetlenie aj mraziacej časti čo v kombinácií s množstvom poličiek zjednodušuje organizáciu a prístup k potravinám.

Najväčšou výhodou je rozsiahla mraziaca časť, na rozdiel od bežnej mrazničky sa nemusíte prehrabovať v množstve balíčkov a misiek. Vpravo môžete vidieť porovnanie rozmerov americkej a bežnej kombinovanej chladničky.

Najlepšia americká chladnička je schopná vďaka množstvu senzorov zabezpečiť optimálne chladenie potravín. Pomerne bežným štandardom sú aj dvojkompresorové americké chladničky, vďaka čomu je zabezpečený primeraný výkon aj pre mrazničku aj pre chladničku. Niektoré modely sú vybavené ventilátormi, vďaka ktorým sa rovnomerne chladia potraviny v celej chladničke.

Často majú takéto chladničky zabudované štrbiny medzi mraziacou časťou vedúce do chladiacej časti, kde skladujete mäso. Takto je pre mäsové výrobky zabezpečená teplota tesne nad bodom mrazu, vďaka čomu ostanú dlhšie čerstvé.

Pred kúpou americkej chladničky je potrebné uvedomiť si spotrebu, ktorá môže byť vyššia ako u bežných (a samozrejme menších) chladničiek. Rovnako si treba naplánovať priestor okolo chladničky tak, aby sa k nej dalo ľahko pristupovať. A na koniec treba premerať veľkosť zárubne, aby ste mali istotu, že chladničku dokážete presunúť na zvolené miesto.